Budynek

Pracownie przedmiotowe

 • pracownie języków obcych wyposażone są w projektory multimedialne i tablice interaktywne. Zapleczem dla pracowni języka niemieckiego i przedmiotów nauczanych dwujęzycznie jest podręczna bardzo bogata medioteka, w której do dyspozycji nauczycieli i uczniów znajdują się: zbiory płyt CD i DVD, podręczniki, słowniki, książki popularnonaukowe, dydaktyczno metodyczne, materiały ćwiczeniowe, liczące się pozycje literatury niemieckiej, czasopisma.
 • w pracowni biologicznej jest 15 mikroskopów OLYMPUS przeznaczonych do pracy uczniów, jeden mikroskop nauczyciela wyposażony w kamerę połączoną z projektorem multimedialnym, tablica interaktywna. Bogata kolekcja filmów przyrodniczych pozwala ilustrować wykłady ciekawym materiałem. W pracowni znajduje się też podręczna biblioteka, m.in. z kompletem podręczników biologii przeznaczonych do nauczania w języku niemieckim;
 • pracownie informatyczne (dwie pracownie) każda z pracowni jest wyposażona w 19 stanowisk komputerowych. Komputer nauczyciela daje możliwość podglądu pracy uczniów na dużym ekranie. W skład wyposażenia wchodzi też projektor multimedialny. Szkoła dysponuje stałym szerokopasmowym łączem internetu;
 • pracownie matematyczne wyposażone w komputery z programami matematycznymi, projektory multimedialne;
 • pracownia fizyczna wyposażona w projektor multimedialny i liczne pomoce dydaktyczne. W stołach pracowni zainstalowane są stanowiska laboratoryjne do pomiarów w zakresie prądu stałego i przemiennego.
 • pracownia chemiczna wyposażona w projektor multimedialny; posiada zaplecze odczynników i sprzętu laboratoryjnego;
 • pracownie języka polskiego – w każdej z nich jest  projektor multimedialny z ekranem oraz bogaty zbiór reprodukcji malarstwa, rzeźby, architektury stworzony z myślą o dobrym przygotowaniu uczniów do matury, zwłaszcza w dziedzinie nazywanej „korespondencją sztuk”;
 • w pracowni muzycznej znajduje się monitor interaktywny z oprzyrządowaniem, projektor multimedialny, duży ekran, bogata płytoteka i wysokiej klasy sprzęt do odtwarzania oraz gitary elektryczne, zestaw perkusyjny i pianino;
 • pracownia historyczna wyposażona jest w projektor multimedialny, tablica interaktywna. Znajduje się tu też bogaty zbiór map, atlasów i tekstów źródłowych i poczet królów i książąt polskich;
  pracownia geograficzna wyposażona jest w projektor multimedialny, tablicę interaktywną, są tu również komplety atlasów w języku polskim i niemieckim, multimedialne programy geograficzne, bogata wideoteka oraz kolekcja skał i minerałów.

Biblioteka

Można tu znaleźć książki z literatury pięknej – polskiej i obcej, duży wybór lektur szkolnych, a także książki z różnych dziedzin wiedzy (historii, literatury, biologii, geografii, matematyki, sztuki i architektury, muzyki itp.).
Dysponujemy również bogatym księgozbiorem podręcznym: encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy, z którego czytelnicy mogą korzystać w czytelni.
Uzupełnieniem księgozbioru są prenumerowane czasopisma takie jak np. National Geographic, Polityka, Wprost, Film, Kino, Wiedza i Życie, Świat Nauki, Mówią wieki, Cogito, Chip, English Matters, Deutsch Aktuell, Delta, Piłka Nożna, Przekrój, Wszechświat, Kosmos.
W bibliotece można korzystać z komputerów, Internetu, drukarki i skanera. Bioblioteka dysponuje też projektorem multimedialnym i ciągle wzbogacaną mediateką (ponas 1000 pozycji).

Obiekty sportowe

Mamy jedną salę gimnastyczną, pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej ze sztuczną nawierzchnią, pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej i koszykowej, tartanową bieżnię płaską (60m) i okólną (150m), rzutnię do pchnięcia kulą, skocznie w dal oraz profesjonalnie wyposażoną siłownię. Po zmaganiach sportowych można skorzystać z łazienki z natryskami.